Sabancı Üniversitesi öğrencilerinden Mehmet Kani Polat, 10-13 Mayıs 2023 tarihleri arasında Bartın'da gerçekleştirilen “Ünilig Üniversiteler Türkiye Taekwondo Şampiyonası”nda Türkiye Şampiyonu olarak derece aldı.
![Mehmet Kani Polat](/sites/gazetesu.sabanciuniv.edu/files/inline-images/mehmetkani1.png)
Üç yıldır şampiyonluk unvanını kimseye kaptırmayan başarılı sporcumuz, şampiyonada gerçekleşen tüm maçları açık ara kazandı ve Üniversiteler Türkiye Şampiyonu olarak bizleri onurlandırdı.
![Mehmet Kani Polat](/sites/gazetesu.sabanciuniv.edu/files/inline-images/mehmetkanipolat-2.jpg)
Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencimiz Mehmet Kani Polat, bu yıl 3.’sünü aldığı şampiyonluk derecesinin ardından 20-23 Temmuz 2023 tarihleri arasında Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te yapılacak olan "Üniversiteler Avrupa Combat Şampiyonası"na doğrudan katılım hakkı kazandı. Öğrencimiz ayrıca 28 Temmuz - 8 Ağustos tarihleri arasında Çin'in Chengdu kentinde düzenlenecek olan “Universiad Yaz Oyunları”na katılım için de büyük bir avantaj elde etmiş oldu.
Öğrencimizi tebrik ediyor, kendisine "Üniversiteler Avrupa Combat Şampiyonası"nda başarılar diliyoruz.