Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Öğretim Üyesi Murat Germen’in çeşitli mekanlarda sergilenen eserlerini görebilir, çalışmalarını takip edebilirsiniz.
![Muta-morphosis, İzmir](/sites/gazetesu.sabanciuniv.edu/files/inline-images/1_14.jpg)
Murat Germen’in Güncel Sergileri
Murat Germen’in "Muta-morphosis, İzmir, Türkiye, 2011" başlıklı eseri, küratörlüğünü Bedri Baykam'ın üstlendiği "Cumhuriyet'in 100. Yıl Perspektifinde Türk Sanatı" başlıklı karma sergide sergileniyor. Sergiyi Kasım 2023 - Ocak 2024 arasında Taksim Sanat & Piramid Sanat’ta görebilirsiniz.
![Muta-morphosis İstanbul Beyazıt Kulesi #2](/sites/gazetesu.sabanciuniv.edu/files/inline-images/2_13.jpg)
Murat Germen’in bir diğer eseri "Muta-morphosis İstanbul Beyazıt Kulesi #2", Ankara Evliyagil Müzesi'nde düzenlenen "YÜZ YIL: Hem Evvel Hem Ahir" başlıklı karma sergide sergileniyor. Küratörlüğünü Zeynep Yasa Yaman’ın yaptığı sergiyi 28.10.2023 - 10.07.2024 tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
![Şehir Nerede?](/sites/gazetesu.sabanciuniv.edu/files/inline-images/3_9.jpg)
Germen’e ait “Çivi / Fikirtepe” (2014) adlı yapıt ise İstanbul Sultanbeyli'de YUNT adlı bağımsız sanat mekânında “Şehir Nerede?” başlıklı karma sergide sergileniyor. Küratörlüğünü Emre Zeytinoğlu’nun yaptığı sergiyi 4 Şubat 2024’e kadar görebilirsiniz.
![Bulut](/sites/gazetesu.sabanciuniv.edu/files/inline-images/5_4.jpg)
“Bulut #4” (2013) adlı eser, Bozlu Art Project’de açılan ve küratörlüğünü Dr. Özlem İnay Erten’in üstlendiği, “Düşten Güzel, Hayalden Öte: Bozlu Art Project’in 10 Yılı” isimli sergide yer alıyor. Sergiyi, 14 Aralık 2023 – 17 Şubat 2023 tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
![Dipsiz](/sites/gazetesu.sabanciuniv.edu/files/inline-images/4_6.jpg)
Müzenin kalıcı koleksiyonunda yer alan “Dipsiz” serisinden iki eser, Renzo Piano’nun tasarladığı yeni İstanbul Modern binasında sergileniyor.
![Ayaklar baş oldu" / "Başlar ayak oldu](/sites/gazetesu.sabanciuniv.edu/files/inline-images/6_2.jpg)
Küratörlüğünü Seyhan Boztepe, Fırat Arapoğlu ve Tansel Türkdoğan’ın yaptığı Tarsus’taki 1. Akdeniz Bienali ve depremden etkilenen diğer şehirlerde sergilenen "Ayaklar baş oldu" / "Başlar ayak oldu" başlıklı 2019 tarihli çalışmaları da 15 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında sergilendi.